🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Bella One Day Hazel Beige Lenses 10S
Bella One Day Biocompatible elements making the lens soft & comfortable throughout the day! High Water retention that allow high oxygen permeability. Ideal for eye dryness with a high definition design & UV blocker.Â
Specifications
| Water Content | 55% |
| Base Curve | 8.6mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Central Thickness | 0.10 (-3.00D) |
| Permeability | 20 |
| Transmissibility | 95% |
| Look | Natural Looking |
| Lens Material | Methafilcon A |
$7.86
Original: $22.46
-65%Bella One Day Hazel Beige Lenses 10S—
$22.46
$7.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bella One Day Biocompatible elements making the lens soft & comfortable throughout the day! High Water retention that allow high oxygen permeability. Ideal for eye dryness with a high definition design & UV blocker.Â
Specifications
| Water Content | 55% |
| Base Curve | 8.6mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Central Thickness | 0.10 (-3.00D) |
| Permeability | 20 |
| Transmissibility | 95% |
| Look | Natural Looking |
| Lens Material | Methafilcon A |















