
Bella Elite Cloudy Gray 3-Months Lenses 2S
Bella lenses with its unique group of charming colors designed specially to enlarge the shape of your eyes with full protection of UV ray. Bella always give top priority not only to contact lenses, but also to the wearerââŹâ˘s eyes. Bella Color Contact Lenses have the best oxygen permeation rate, making them not only comfortable to wear, but also perfectly fit with your eyes.ĂÂ
Specifications
| Water Content | 38% |
| Base Curve | 8.6mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Central Thickness | 0.07 (-3.00D) |
| Permeability | 12 |
| Transmissibility | 95% |
| Look | Natural Looking |
| Lens Material | Polymacon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bella lenses with its unique group of charming colors designed specially to enlarge the shape of your eyes with full protection of UV ray. Bella always give top priority not only to contact lenses, but also to the wearerââŹâ˘s eyes. Bella Color Contact Lenses have the best oxygen permeation rate, making them not only comfortable to wear, but also perfectly fit with your eyes.ĂÂ
Specifications
| Water Content | 38% |
| Base Curve | 8.6mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Central Thickness | 0.07 (-3.00D) |
| Permeability | 12 |
| Transmissibility | 95% |
| Look | Natural Looking |
| Lens Material | Polymacon |















